Bitcoin Bankası ( Bit Trust )

Bitcoin Bankası ;

Bitcoin bilindiği üzere sanal ortamda geliştirilen bir uygulamadır. Oluşturulduğu tarihten bu yana çok hızlı bir şekilde yaygınlaşarak dünyanın bir çok ülkesinde kullanılmaya başlanmıştır.

Kullanımının bu kadar hızlı olması bir çok alanda sorunsuz olarak kullanıcısına kolaylıklar sağlamasıdır. Bunlardan bahsetmek gerekir ise bitcoin transferleri dünya üzerindeki bir kullanıcıdan diğer bir kullanıcıya anlık olarak yapılmaktadır. Yani işlem sadece saniyeler içerisinde gerçekleşmektedir. Yapılan işlemlerde fee diye tabir edilen yani ödeme masrafı diğer ülkeler arası para transferi seçeneklerine göre çok düşüktür. Bunun dışında bitcoin’lerin muhafaza edilmesi çok kolaydır.

Dilerseniz bitcoinlerinizi online cüzdanlar da yada offline olan cüzdanlarda saklayabilirsiniz. Bunları size kısaca açıklamak gerekir ise,

  • Online bitcoin cüzdanı : Bu cüzdan şekli internet üzerinden hizmet veren bazı web sitelerini kullanarak açılan cüzdan şeklidir. Yani coinleriniz o sitenin güvencesi altında tutulmaktadır. Büyük miktarlarda bitcoinlerini bu tarz sitelerde saklamayı doğru bulmuyoruz, bunun sebebi ise sitenin herhangi bir sorun ile kapanması durumunda sizin bitcoin lerinizi kullanamamanız demektir yada kaybettiniz demektir. Bunun yanı sıra bu tarz kötü amaçlı siteler tarafından bir çok kişinin hesabı çeşitli bahaneler ile kapatılarak yada silinerek bu kişilerin mağdur edildiği bilinmektedir.
  • Offline bitcoin cüzdanı : Bu cüzdan şekli ise tamamen herhangi bir web sitesi ile alakanız olmadan bitcoin’in kendi yazılım kodlarını kullanarak hizmet veren cüzdanlardır. Bunları bilgisayarınızda yada mobil cihazlarınızda kolaylıkla kullanabilirsiniz. Burada tek dikkat edilmesi gereken tüm sorumluluğun tamamen kullanıcıda olmasıdır. Yani program tarafından size kaybetmeniz yada silinmesi durumunda yeniden cüzdanınıza nasıl ulaşabileceğiniz konusunda verilen bilgileri çok iyi anlamalı ve not etmelisiniz. Örneğin bu bilgileri dikkatlice okumadınız ve telefonunuzu kayıp ettiniz. Telefonun içerisinde bulunan coinlerinize yeniden ulaşmanız mümkün olmaz.

Bitcoin’lerin kurulduğu yıl boyunca sadece sanal ortamda kullanılan bir araç olduğunu ve bankalar tarafından tanınmadığını size diğer yazılarımızda belirtmiştik yalnız son dönemlerde Avusturya’da Bit Trust isimli bir firma tarafından proje olarak geliştirilen ve halkın kullanımına açılan banka, bitcoin alım ve satım işlemlerinde ülke kullanıcılarına bazı avantajlar tanımaktadır. Ayrıca bankanın verdiği diğer hizmet ise bitcoin meraklılarına bitcoin hakkında detaylı bilgilendirmeler yapmaktır.

Bit Trust Bitcoin Bank olarak isimlendirilen bu banka, dünya üzerindeki fiziksel olmayan bitcoin alım ve satım işlemlerini daha güvenilir bir hale getirmek için kullanıcılarına bu işlemleri fiziksel olarak yapabilme imkanı tanımaktadır. Bit Trust yöneticilerinden , firmanın genel müdürü olan  Magdalena Isbrandt yaptığı açıklamada bitcoin işlemleri için şu sözlere yer vermiştir ” İşlemler artık çok daha hızlı ve bir aracı olmadan yapılabilmektedir ” dedi.  Avustrulya Bit Trust Bank’ın genel müdür olan  Andreas Petersson ise bitcoin’in oluşum amacı olan kullanıcı gizliliğine değinerek yaptığı açıklamada ” Bitcoin kullanıcılarının bankamız aracılığı ile yaptığı işlemlerden dolayı , satıcılar alıcı kişilerin kredi kartı bilgilerini görememektedir ” dedi.

Ülkemizde ise henüz herhangi bir bankanın bitcoin’i resmen tanımadığı için ülkemiz bitcoin kullanıcıları bitcoin satın alma ve bitcoin bozdurma işlemlerini yapabilmek için bazı aracılı kurum yada kuruluşlara ihtiyaç duymaktadır. Trcoins olarak uzun yılladır, bu konuda binlerce bitcoin müşterisine sorunsuz ve hızlı hizmet vermekteyiz.  Ayrıntılı bilgi almak için 7/24 aktif olan canlı destek hattımız üzerindeki operatörlerimizden bilgi alabilirsiniz..