30 Ağustos 2015

Bitcoin Bozdurma

Bitcoin Bozdurma ;

Bitcoin Bozdurma işlemi yani bitcoin paranızı nakit TL parasına çevirme işlemi şuanda ülkemizde bizim gibi az sayıda yetkili bayi tarafından yapılmaktadır. İstanbul ili içerisinde bulunan 1 adet ATM’den elinizde bulunan bitcoin’leri bozdurabilirsiniz yada bitcoin satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz, Onun dışında işlemlerini interaktif ortamda yani internet üzerinden yapmak isteyen kullanıcılar için web sitemiz üzerinden 7/24 olarak hizmet vermekteyiz.

Bitcoin Bozdurma işlemlerinizde, ödemeleriniz hemen hemen tüm bankalara anlık olarak 10 dk içerisinde HAVALE ile masrafsız bir şekilde gönderilmektedir. Tüm işlemlerimiz 256-bit SSL sertifikalı canlı destek hattı üzerinden güvenli bir şekilde Haftanın Her günü ve Günün Her Saati 7/24 olarak yapılmaktadır.

Bitcoin Satın almak ve bitcoin bozdurmak isteyen kullanıcılardan herhangi bir şekilde kişisel bilgileriniz istenmez, Hiçbir şekilde bir üyelik gerekmeden işlemlerinizi yapabilirsiniz, Yapacağınız işlemlerde Kimlik Fotokopisi , Anne Kızlık Soyismi, Doğum Tarihi vs. Herhangi bir bilgiye gerek olmadan işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bitcoin Bozdurma İşlemi Ayrıntıları ;

 1. Müşteri canlı destek hattına bağlanıp, Operatörlerimiz ile görüşmeye başlar,
 2. Müşteri Bozdurmak istediği bitcoin miktarını bildirip, yapılacak ödemenin miktarını ve kur bilgisini öğrenir.
 3. Operatör tarafından yapılacak olan ödemenin miktarı müşteriye bildirilir.
 4. Müşteri verilen miktarı uygun bulur ise, Ödemenin yapılacağı banka hesap bilgisini paylaşır ( Mümkünse IBAN ve isim soyisim, IBAN yok ise şube kodu yada adı ve isim soyisim )
 5. Operatör bitcoin gönderiminin yapılabilmesi için, Bitcoin adresini müşteriye verir,
 6. Müşteri verilen adrese bitcoin gönderimi yapar,
 7. Operatör gönderilen bitcoin’leri kontrol eder, 1 onay alındıktan sonra anlık olarak 1 dakika içerisinde verilen banka hesap numarasına ödeme yapılır..

Not : Yurtdışı SWIFT Ödemeleri için minimum işlem limiti 0.2 Coin’dir. Swift ücreti alıcıya aittir. Swift işlemleri normal şartlar altında 48 saat içerisinde tamamlanmaktadır.

onlinebtc

Bitcoin Nedir ?

Bitcoin’i açıklamak gerekir ise;  İlk olarak dünya üzeriden deneysel anlamda başlatılmış dünyanın herhangi bir bölgesindeki, herhangi bir kişiye (kullanıcıya) hızlı ve güvenli ödeme yapma ve ödeme alma imkanı sağlayan bir para birimi olarak açıklayabiliriz. Bitcoin yani BTC teknolojisinin çalışma mantığı bir yerden bir yere dağıtımlı bir ağ üzerinde işlem görür. Bu özelliğinden dolayı merkezi bir yere ihtiyaç duymaz, yani eft yada Havale işlemlerinde olduğu gibi merkez bir banka arada işlemleri kontrol etmez, Direk kullanıcısından kullanıcısına gönderim gerçekleşir. Paranın oluşumu ve gönderim işlemleri ağ (network) üzerinde kollektif olarak yapılır. Bitcoin’in farklı bir tanımı da bu para birimin oluşmasına imkan veren yazılımın da diğer adıdır.

Neden Bitcoin Kullanmalıyım ?

Bitcoin’in çok kısa bir süre içerisinde dünya üzerinden sektörde yer edinmesinin bir çok nedeni vardır, sizlere bu nedenlerin başlıca olanlarını aşağıda açıklamaya çalışacağız,

 • Bitcoin gönderim işlemlerinde herhangi bir 3.şahıs yani herhangi bir merkeze ihtiyaç duyulmaz, İşlem tamamen gönderen ile alıcı tarafından gerçekleşir. Bunu size açıklamak gerekir ise Örnek olarak Banka’lar aracılığı ile herhangi bir kişiye transfer gerçekleştirdiğinizde Eğer Havale ile Ödeme sizin tarafınızdan yapıldıktan sonra Banka Tarafından İşleme Alınır ve Aracı olan Banka Ödemenizi Ödemeyi gönderdiğiniz banka hesabına iletilir. Bunu bir resim ile açıklamak gerekir isek

Havale ve Eft

Yukarıda Dünya üzerinden bir çok yapılan para transferlerinin yapılış şekli var, Yalnız Bitcoin’inin en büyük özelliklerinden birisi ödeme yapan ile ödemeyi alan kişi arasında herhangi aracı kuruluş olmadan işlem yapılabilmesi yani tamamen anonim bir şekilde, Bunu size bir resim ile açıklamak gerekir isek

 

direk-islem

Bitcoin’in Yapısı ;

 • Bitcoin Transferler açısından Benzersiz Özelliklere sahiptir,
 1. Tasarımı ve yapılışından dolayı geri dönüşümü yoktur
 2. Bitcoin ile yapılan işlemler online olarak anlık gerçekleşir
 3. Diğer Para transfer seçeneklerine göre çok daha az masraf ile işlem yapmanıza olanak sağlar
 • Tasarımı gereği tamamen kullanıcısı ‘nın elinde olduğu için herhangi bir şekilde 3.şahıslar ile paylaşılmaz, Yani herhangi bir şekilde yaptığınız işlemler kontrol edilmez veya herhangi bir kuruluş tarafından manipüle edilmez. Bitcoin içinde yaşanan enflasyon , bitcoin kullanıcılarına (madencilere) eşit oranda dağıtılır yani yaşanacak enflasyondan hiçbir kullanıcı kötü yönde etkilenmez
 • Bitcoin an itibari ile dünya üzerinden binlerce kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılmaktadır, Son yıllarda ülkemizde açılan bankamatiği sayesinden işlemlerinizi kolaylıkla ATM üzerinden yapabilirsiniz ve Şuanda bir çok işyerinde bitcoin kabul edilmektedir.

Bitcoin Bozdurma Hesaplama Aracı ;

Bitcoin bozdurma işlemlerinizi hafta sonu bile olsa online canlı destek hattımızda Aktif Satış Temsilcisi olduğu sürece gerçekleştirebilirsiniz, Bozdurma işlemlerinizde sizden herhangi bir komisyon alınmaz, Web sitemizin sağ panelinde bulunan Bitcoin Bozdurma Hesap Makinesi ‘ni kullanarak ödenecek USD miktarı’nı hesaplayabilirsiniz. Bu miktar’dan tarafınıza dilerseniz USD ($) olarak yada Güncel Dolar=TL kurundan TL karşılığı hesaplanarak tarafınıza Ödemeniz Yapılır. İşlem yaptırmak istediğiniz BTC miktarı yüksek ise ( Örn: 20 BTC’den fazla ise) Lütfen farklı kur oranlarımızı öğrenmek için Satış Temsilcilerimiz ile görüşünüz,

Online ( BİTCOİN – TÜRKLİRA ) Çevirici – Bozdurmak istediğiniz Bitcoin miktarını yazarak elinize geçecek olan Türklira’sı miktarını otomatik olarak hesaplayabilirsiniz..

Bitcoin Ne olduğu Hakkında Aşağıdaki Video’yu izleyerek daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz;

 


 

 

Bitcoin Bozdurma” üzerine 1 yorum

Yorumlar kapalı.