Bitcoin Cash ( BCH ) Bozdurma

Bitcoin Cash ( BCH ) Nedir ?

bitcoin cash (bch) nedir

Bitcoin cash yani kısa ismi ile bch diğer tüm para birimleri gibi bir sanal kripto para birimidir.Oluşumu açısından en çok benzerliği bitcoin ile paylaşan bch’nin yaratılma sebebi de bitcoin ile paralel bir doğrultuda gerçekleşmiştir. İlk olarak 2017 yılında piyasaya çıkan bch, bitcoin ağındaki 2’ye ayrılma olarak görünen oluşumun önüne geçmek için oluşturulmuştur. Bitcoin cash Roger Ver tarafından oluşturulmuş ve piyasaya sürülmüştür. Oluşturulduğu tarihte ilk olarak BCC olarak adlandırılmak istense de Bitconnect ‘in kısaltılması ile aynı olacağı için kısa ismi Bch olarak adlandırıldı. BCH’nin en büyük artılarından birisi ise ağ boyutunun 8 mb olmasıdır, bu sayede ağ sıkışmasının önüne geçilmektedir. Diğer başlıca büyük özellikleri ise ” Tekrar oynatma ve ortadan kaldırma koruması ” bulunuyor olması ve İşlemleri imzalamak için sahip olduğu farklı bir yöntem bulunduruyor olmasıdır.

Bitcoin Cash Bozdurma ;

Bitcoin Cash ( Bch ) diğer kripto para birimleri ile yapısının aynı olmasından ötürü yani fiziksel bir para birimi değilde sanal bir para birimi olmasından ötürü, Bitcoin Cash ( Bch ) satın alma ve Bitcoin Cash ( Bch ) Bozdurma işlemleri yine internet ortamında aracılı kurumlar aracılığı ile yapılmaktadır. Yani şuan için herhangi bir ülke merkez bankası bu kripto para birimini tanımıyor ve resmi olarak banka tarafından işleme alınmamaktadır. Belirttiğimiz gibi Bch bozdurma işlemleri bitcoin bozdurma işlemi ile aynı şekilde anlık mevcut kuru üzerinden yapılmaktadır. Ülkemizde şuan için çok yaygın olarak işlem görmüyor olsa da bazı kripto para borsaları içerisinde işlem yapmaya imkan tanımaktadır. Sitemiz bu hizmeti veren bazı sitelerden birisidir. Sizlere işlemler konusunda kısaca bilgi vermek gerekir ise ;

Bitcoin Cash ( bch ) bozdurma

Bitcoin Cash ( Bch ) Bozdurma işlemi şuanda için sadece canlı destek hattımız üzerindeki Satış Temsilcilerimiz vasıtası ile yapılmaktadır. Bitcoin cüzdan hizmeti veren Online işlem merkezim üzerinden işlemler yapılmamaktadır. Konusunda profesyonel operatörlerimiz ile işlemlerinizi hafta içi her gün ve günün her saati online olarak hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Yapılan işlemlerde müşteri güvenliği ön planda tutulmaktadır. Kullanıcılarımızdan kesinlikle özel bilgileri talep edilmemektedir. ( Anne kızlık soy ismi, tc numarası, adres vs. ) işlemlerde sadece ödemenin kullanıcıya yapılabilmesi için talep edilen banka hesap bilgileridir. ( Iban ve isim/soyisim yada Hesap numarası, Şube kodu ve isim/soyisim ) . Bitcoin Cash ( Bch ) Bozum kuru anlık olarak kullandığımız sistem tarafından dünya borsaları göz önüne alınarak sizlere en uygun halde sunulmaktadır. Bu sayede alım ve satım arasındaki kur farkından en az miktarda etkilenmektesiniz. Sitemiz üzerinden kullanıcıların ilk işlemlerinden yapabilecekleri belirli bir işlem limitleri bulunmaktadır ( Ör : En az işlem limiti 0.5 bch, en fazla işlem limiti 10 bch ). Kullanıcılar ilk işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra günlük olarak en fazla 25 Bch bozdurma işlemi yapabilirler. Akbank, Garanti Bankası, Yapıkredi, Halkbank, İşbank, Finansbank, TEB ve Ziraat Bank’larına ödemeler tarafımızdan HAVALE ile yapılabilmektedir. Bu sebepten ötürü işlemlerinizi 7/24 olarak hergün ( Tatil günleri dahil ) anlık olarak 5 dakika içerisinde tamamlayabilirsiniz. Bozdurmak istenilen BCH miktarının operatörlerimize bildirilmesinden sonra, operatörümüz tarafından müşterimize ödenecek net TL, USD yada EUR miktarı bildirilir. Sitemiz üzerinden yapılacak işlemlerde kullanıcılar ödenecek miktarı Türk Lirası, Dolar yada Euro olarak talep edebilmektedirler. Döviz olarak talep edilmesi durumunda Merkez bankası Usd ve Euro anlık kuru üzerinden hesaplama yapılarak müşterimize ödenecek tutar bilgisi verilmektedir.  Yukarıda belirttiğimiz bankaları kullanan kullanıcılarımız ödemeleri HAVALE ile yapıldığı için herhangi bir işlem ücreti ödemezler ve işlem anlık olarak tamamlanır. Kullandığımız bankalar dışında banka hesabı kullanan kullanıcılarımızın ödemeleri EFT ile yapılmaktadır. EFT işlemlerinde net 4 TL işlem ücreti kullanıcı tarafından ödenmektedir. EFT ile yapılan işlemler sadece mesai saatleri içerisinde ( Hafta içi 9:00 ve 17:00 ) arasında gerçekleştirilebilmektedir.

BCH bozdurma işlemlerinde ödeme seçenekleri olarak banka üzerinden ödeme seçeneğinin dışında Elden Teslim seçeneği ( İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde ) , Sanal para yöntemi ile ödeme ( Paypal, Skrill ve Webmoney  ) , Postane Havale yöntemi ile ödeme seçenekleri bulunmaktadır.

Bitcoin Cash ( Bch ) Elden Bozdurma seçeneği için kullanıcının sitemiz üzerinden en az 1 defa olmak üzere banka aracılığı ile bozdurma işlemi yapmış olması gerekmektedir. Elden teslim seçeneği için yapılacak işlem tutarının en az 30 Bitcoin Cash olması gerekmektedir.  Görüşmeler sadece belirtilen illerde ve Sadece ortak belirlenen banka şubeleri içerisinde gerçekleşmektedir. Bunun sebebi ise hem müşteri hemde tarafımızın güvenliğidir. Elden Bitcoin Cash bozdurma seçeneği ile ilgili ayrıntıları Canlı destek hattımız üzerindeki Satış Temsilcileri ile görüşecek öğrenebilirsiniz.

Tüm işlemler hakkında ayrıntılı bilgi almak ve işlem yapmak için 7/24 hizmet veren Satış destek hattımızı bağlanabilir ve akılınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz..

Önemli Not : Sitemiz üzerinden minimum işlem miktarı 0.02 BHC’dir. Bu miktarın altında yapılan işlemler sistem tarafından kabul edilmez ve iade işlemi yapılamaz.