Bitcoin Düşüyor | Bitcoin Değer Kaybediyor

Bitcoin Fiyatı Düşüyor Mu ?

Bitcoin 16.01.2018 Salı günü itibari ile güne çok hızlı bir düşüş ile başladı. Bir çok ülkede piyasalar bu ani düşüşün nedenini araştırmaya başlarken, güvenli bitcoin kaynaklarından alınan bilgilere göre bu düşüşünün nedeninin evrensel bir şekilde ülke piyasaları ve borsaları tarafından alınan tedbirler olduğu açıklanmaktadır.

Bilindiği gibi bu tedbirlerin en büyük kısmı geçtiğimiz zaman’da Çin’den gelmişti. Çin hükümeti kripto paralar içn bazı yaptırımlar uygulamıştı ve bu yaptırımlar sonucunda bir miktar’da olsa bitcoin kur miktarının yükselişi durmuş hatta bir miktar gerileme yaşanmıştı. Lakin daha sonra bitcoin piyasalarına yapılan pompalamadan sonra bitcoin kaldığı yerden yükselişine devam etmiş ve ülkemizde 75.000 TL civarına ulaşan bir değer kazanmıştı.

Yaşanan bu büyük yükselişten sonra bir duraklama dönemine giren bitcoin kuru gerileme yaşayarak ani bir düşük ile 62.000 – 66.000 TL çıtası içerisinde bir süre sabit kalmış ve daha sonra bu çıtayı koruyamayarak 52.000 – 56.000 çıtası arasında oynamalar yaşamıştı. Bir çok bilirkişi tarafından bu rakamın yakın zaman’da yeniden 60.000 TL üzerine çıkacağı konuşulurken. Bazı devletlerin kripto paralar üzerine tedbirleri arttırması ile şuanda 48.000 TL civarına düşmüş ve hızla düşüşünü devam ettirmektedir.

Bitcoin Hakkında Son Durum Nedir ?

Alınan bazı bilgilere göre bu düşüşün devam edeceği hatta bitcoin yatırımcılarının bu düşüş ile büyük zararlar edebilecekleri açıklanmaktadır. Bu kur düşüşünde en büyük etkinin Çin ve Rusya üzerinden olduğu şu aşamada aşikar. Yalnız kripto para geleceğinin nasıl bir seyir halinde olacağını kestirmek pek mümkün değil.

16.01.2018 Salı günü sabah saatlerinde yaşanan ani %8.92 düşüş ile ilgili olarak Avrupa Birliği’nin Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi ( ESMA ) Başkanı olan Steven Maijoor, Hong Kong menşeli Bloomberg TV kanalında kripto para piyasaları ile ilgili yorumlar’da bulundu..

Kripto para piyasasının ve bu piyasanın en büyük taşı olan Bitcoin hakkında ilerleyen günler’de ne olacağı konusunda şuanda bir çok kullanıcı belirsizlik içerisinde. TRcoins olarak yatırımcılarımıza şu anki dalgalı kur’da herhangi bir işlem yapmadan beklemek ve ilerleyen günler’de dünya üzerinde yaşanan gelişmelere göre yapacakları işlemleri bir yön vermeleridir.