Bitcoin nakit / elden / cash Bozdurma

Bitcoin’in Hızlı Yükselişi ;

Bitcoin son günlerde kazandığı değer artışından ötürü artık ülkemiz’de ve bir çok dünya ülkesinde bilinir bir yatırım aracı olarak tanınmaya başlamıştır. Ülkemizde artık en bilindik borsa sitelerinin kur cetvelinin içerisinde giren bitcoin dünya çapında bir çok büyük firma tarafından tanınmaya başlamıştır. Bu durum bitcoin fiyatlarının yıl içerisinde en çok gelir getiren bir yatırım aracı olmasına sebep olmuştur.

Bitcoin son 1 yılda fiyat grafiği konusunda sizlere bir örnek vermek gerekir ise ;

Yukarıdaki bitcoin 1 yıl fiyat grafiğini görebilirsiniz, Grafik’den anlaşılabileceği gibi 1 yıl gibi bir zaman’da bitcoin fiyatının %1000 ‘den bile daha fazla bir artış gösterdiğini görebilirsiniz. Rakamsal olarak sizlere açıklamak gerekir ise Geçtiğimiz yılın kasım ayında 1 bitcoin piyasa kur değeri 2530 TL iken, Şuanda bulunduğumuz ay olan Kasım ayında yani 1 yıl sonra 1 bitcoin piyasa kur değeri 28670 TL civarlarında .. Hal böyle olurken bitcoin kullanımı ve tanınması ülkemizde ve dünyada çok hızlı bir şekilde ilerlemektedir.

Bitcoin Kullanım Alanları ;

Bitcoin kullanım alanları o kadar genişlemiştir ki bitcoin satın alma ve bitcoin bozdurma işlemlerini yapabileceğiniz platformlar her geçen gün artmaktadır. Bitcoin şuanda bir çok yerde ödeme yöntemi olarak tanınmaya başlamıştır. Gerek kullanım kolaylığı gerek ise işlem ücretlerinin düşük olmasından dolayı bir çok online alışveriş sever artık bitcoin ile ödemelerini yapmaya başlamıştır.

Bitcoin in bir ödeme gereci olarak kullanılmasının yanı sıra en popüler kullanım alanı bir yatırım aracı olmasıdır. Geçerli bir yatırım aracı olarak kullanılmasından ötürü bir çok kullanıcı bitcoin alım / satım işlemlerine başladı. Düşük kurlarda alınarak yüksek kur’da anlık olarak bitcoin bozdurma işlemi yapan kişiler günümüzde bir sektör oluşturmuş durumda..

Bitcoin Bozdurma / Nakit Paraya Çevirme İşlemleri ;

Bitcoin artık bir çok exchange sitesi yada forumlar üzerinden bu işlemleri yapan kişiler tarafından site yönetimi yada yerel kişi tarafından belirlenen kur doğrultusunda nakit paraya çevirebilmektedir. Yalnız henüz bitcoin’in bankalar tarafından resmen tanınmamasından dolayı bu işlemi aracı kurumlar vasıtası ile yapmak isteyen kullanıcılar günümüzde yetkili makamlar tarafından bazı sorunlar ile karşılaşmamak için yada banka hesabı kullanmayan kişilerin bitcoin nakite çevirme işlemini yapmak istemesinden dolayı, işlemi elden, yüz yüze görüşerek nakit olarak yapmak istemektedir. Sitemiz üzerinde bu tarz bir ihtiyaç için müşterilerimize sağlamış olduğumuz elden teslimat seçeneği, bir çok kullanıcı için yararlı ve kullanışlı bir hale gelmiştir.

İşlem ayrıntılarından bahsetmek gerekir ise, Elden teslimat seçeneğinde, bazı ek hususlar / uygulamalar bulunmaktadır ;

  • Bitcoin bozum işleminde elden teslimat ile ödeme almak isteyen kullanıcının sitemiz online işlem merkezi üzerinden en az 1 defa belirli bir miktar’da banka aracılığı ile bitcoin bozum işlemi yapması gerekmektedir …. (Bunun sebebi işlemi yapacak kişinin real yani gerçek bir kişi olmasını doğrulamak ve yapılmak istenen işlem’deki ciddiyeti öğrenebilmektir )
  • Bitcoin cash olarak yani nakit parayı elden teslim alarak işlem yapmak istenen bitcoin miktarının en az 5 bitcoin olması gerekmektedir
  • Bitcoin bozum elden teslimat seçeneği şuan için aktif olarak ( İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Malatya ) illerinde yapılmaktadır, Lakin yapılacak işlemin hacmine göre farklı illerde teslimat sağlanabilir
  • Alışveriş yada görüşme Herhangi bir ofis yada avm merkezinde yapılmaz.. Görüşmeler sadece belirlenen il yada ilçedeki banka şubeleri içerisinde gerçekleştirilir.

Yukarıda verilen bilgiler ışığında bitcoin bozdurma işlemi yapmak için canlı destek hattımıza 7/24 bağlanarak ayrıntıları görüşebilir, Aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz..