Elden Nakit ( Cash ) Bitcoin Satın Alma

Elden Nakit Olarak Bitcoin Satın Almak

Bitcoin satın alma yöntemleri hakkında sizlere her geçen gün yeni bilgiler vermeye çalışıyoruz, Bu doğrultuda sizler için hazırladığımız makalelere bir yenisini ekleyerek bu yazımızda Elden Nakit olarak bitcoin satın alma hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Bu yöntem hakkında sizlere yapılması ve yapılmaması gerekenler hakkında nacizane fikirlerimizi paylaşmaya çalışacağız..

Bitcoin elden yani nakit olarak satın almak isteyen kullanıcılar, öncelikle neden bu yöntemi seçiyorlar maddeler halinde yazımıza dahil edeceğiz..

  1. Banka hesabı bulunmayan kullanıcılar ; Ülkemizde çeşitli nedenlerden dolayı Hiçbir banka üzerinden aktif olarak kullanılan bir banka hesabı bulunmayabilir yada mevcut bir hesabı olup yalnız artık aktif olmayan bitcoin kullanıcıları bu yöntem ile bitcoin satın alma işlemi yapmak isteyebiliyorlar.
  2. Banka hesabı olup, Kullanmak istemeyen kullanıcılar ; Bazı bitcoin kullanıcıları mevcut banka hesapları bulunmasına karşın bitcoin satın alma ve bitcoin bozdurma işlemlerinde mevcut banka hesapları üzerinden işlem yapmak istemiyorlar bunun sebebi ise ülkemizde ve bazı dünya ülkelerinde Tüm banka hesapları bulundukları ülke yönetimi tarafından kontrol edilmektedir. Yapılan bitcoin işlemlerinde satıcı tarafından yasal olarak fiş yada fatura kesilemediği için herhangi bir yasal yürütme durumunda bitcoin kullanıcısı yapılan ödemenin ispatını yapamamaktadır. Bu ve benzeri sebeplerden ötürü kullanıcı banka hesabını kullanmak istememektedir.
  3. İşlem güvenliği için ; Elden bitcoin ( btc ) atın almak isteyen kullanıcıların bu yöntemi seçmelerindeki en büyük neden yapılan işlem güvenliğidir. Özellikle yüksek miktarda satın alma işlemi yapacak kullanıcılar banka üzerinden yapılan işlemin bazı durumlarda güvensiz olması ve yapılacak olan işlem hacminin yüksek miktarlarda olmasından ötürü elden nakit olarak yapmayı tercih etmektedirler. Nakit olarak elden yapılan işlemlerde satıcı ve alıcı fiziksel olarak bir arada oldukları için  işlem güvenliği üst düzeydedir.

Elden Yani Nakit Olarak Bitcoin Satın Alma İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler ;

Bu işlem şekli her ne kadar diğer işlem seçeneklerine göre daha güvenli gözükürse de , eğer gerekli önlemler alınmaz ise gerçek anlamada en tehlikeli ticaret şekline dönüşebilir. Bu konuda sizlere biraz detay vermek gerekir isek, Geçmişte yaşanmış bazı cinayet ve gasp olaylarının yaşandığını bildirmek isteriz. Yaşanmış bu hadiseler ile eğer ayrıntılı bilgi almak isterseniz google üzerinden ( Bitcoin cinayeti yada Bitcoin Gasp ) kelimelerini aratarak, arama sonuçlarında çıkan çeşitli haber sitelerinden yaşanan olayın ayrıntıları okuyabilirsiniz. Bu tarz vahim olaylar ile karşılaşmam için bazı önemler alınması gerekiyor, Bunların en başında ise görüşmeleri kesinlikle halka açık yerlerde yapmanızı öneriyoruz eğer mümkün ise görüşmelerinizi ortak olarak belirleyeceğiniz banka şubesi içerisinde yapmalısınız, Bu sayede hem güvenlik bulunan bir mekan’da görüşme sağlamış olursunuz hemde azda olsa yaşanan sahte para vakalarının önüne geçmiş olursunuz. Görüşme sırasında mümkünse Ödemeyi nakit olarak o anda hesabınız’dan satıcı yanınızda ilen vezneden tahsil edip satıcıya takdim edin. Satın alma işlemine başlamadan önce kesinlikle satıcıya almak istediğiniz miktar doğrultusunda cüzdanındaki bitcoin’i göstermesini talep edin. Parayı vezneden beraber tahsil ettikten sonra öncelikle bitcoin gönderimin yapılmasını isteyin. Bitcoin gönderimi yapıldıktan sonra aynı anda parayı satıcıya takdim etmeyin.  Kesinlikle Bitcoin ağı tarafından 1. onayın gelmesini bekleyin, Çünkü eğer kötü niyetli bir satıcı ile karşı karşıyaysanız ödemeyi aldıktan sonra ve yanınızdan ayrıldıktan sonra eğer halen ağ tarafından 1. onay verilmedi ise Çifte harcama yaparak size gönderdiği bitcoin’i işlemini askıya aldırabilir ve işlem iptal olup bitcoin merkez cüzdana dönüş yapar. Yukarıda bahsettiğimiz üzere tekrarlamak isteriz görüşmelerinizi kesinlikle ev yada ofis benzeri yerlerde gerçekleştirmeyiniz.

Turkcoins.net üzerinden elden yani nakit ( cash ) olarak bitcoin ( btc ) Satın alma işlemlerinizi İstanbul , Ankara ve İzmir illerinde hafta içi hergün mesai saatleri içerisinde yapabilirsiniz. Konu ile ilgili ayrıntıları 7/24 aktif olan canlı destek hattımız üzerinden alabilirsiniz.