Ethereum ( ETH ) Satın Almak

Neden Ethereum ( ETH ) ?

Ethereum ( ETH ) şuanda kripto para piyasası içerisinde bitcoin’den sonra en çok işlem gören kripto para birimidir. Yapısı itibari ile diğer sanal para birimleri gibi kullanılır, Yalnız teknik olarak diğer tüm kripto para birimlerinden farklı ve bir yapıya sahiptir, Henüz uzun bir geçmişi olmamasına rağmen her geçen gün kullanımı yaygınlaşmakta ve değeri hızla artmaktadır.

Ülkemizde kripto para kullanıcıları bitcoin fiyatlarının artık yüksek kurlarda seyir ettiği için alternatif yollar aramaktadırlar, gerek yatırım aracı olarak gerek ile ticari olarak Ethereum ( ETH ) şuanda bir çok kullanıcının gözdesi haline gelmiştir. Ethereum bitcoin’den sonra en çok değer kazanan kripto para birimidir. Bu sebepten ötürü son zamanların en çok yatırım alan para birimidir. Sizlere bu yazımız’da hangi seçenekler ile ethereum satın alma işlemini gerçekleştirebileceğiniz den bahsetmeye çalışacağız.

Ethereum ( ETH ) Satın Alma Yöntemleri

  • Banka üzerinden Havale, Eft veya Swift ile ethereum satın almak ; Bu yöntem ile ethereum satın alma ülkemizde hali hazırda kullanılan en yaygın işlem seçeneğidir. Çeşitli exchange ( takas ) siteleri üzerinden yada forum benzeri platformlar üzerinden satıcı ile iletişime geçen alıcı ödemesini satın alınacak ethereum’un karşılığı olan miktar’da belirlenen döviz cinsi üzerinden banka aracılığı ile yapar. Genellikle Havale ile yapılan işlemler, bazı durumlar’da ( Ör; Alıcı ile Satıcının Aynı Banka Üzerinden Hesabının Bulunmaması ) gibi işlem EFT ile yapılır. Eğer işlemin yapılacağı an mesai içerisinde ise ödeme eft ile en geç 5 – 30 dakika içerisinde satıcının hesabına iletilmiş olur, Eğer mesai saatleri dışında yapıldı ise işlem ilk mesai saatinde otomatik olarak banka tarafından gerçekleştirilir. Banka üzerinden kullanılan bir diğer yöntem ise Swift ile yapılan işlemlerdir. Eğer alıcı ise satıcının hesaplarının bulundukları bankalar aynı ülke içerisinde değil ise, İşlem swift ( society for worldwide interbank financial telecommunication ) üzerinden yapılır. Swift ile yapılan işlem bankalara bağlı olarak 3 iş gününe kadar sürebilmektedir. Ama normal şartlar içerisinde 48 saat’de tamamlanır. İşlem ücreti diğer banka transfer işlemlerine göre biraz daha fazladır.
  • Elden yani Nakit ( Cash ) olarak ethereum satın almak ; Bu yöntem banka hesabı bulunmayan kişiler tarafından yada banka hesabı bulunup kullanmak isteyen kullanıcılar tarafından kullanılan bir yöntemdir. Genellikle bu yöntem ile satış yapan kullanıcılar belirli bir işlem kotası uygulamaktadırlar. Bunun nedeni yüksek işlem hacimlerinde hem karşılıklı güven hemde işlem için harcanan iş gücünün yapılan ticareti karşılayabilmesidir. Bu yöntem ile işlem yapmak isteyen kişiler belirlenen bir lokasyonda görüşme sağlayıp işlemi nakit olarak gerçekleştirmektedirler. Bu yöntemi kullanmak isteyen kripto para kullanıcıların diğer yöntemlere göre daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyoruz, çünkü son zamanlarda yaşanan bazı adli vakalar bulunmaktadır. Eğer mümkünse görüşmeleri halka açık yerlerde yapmalısınız.
  • Kredi kartı ile ethereum satın almak ; Bu yöntem ile ethereum ( eth ) satın almak isteyen kullanıcılar malesef henüz yerli bir kaynak aracılığı ile bu işlemi yapamamaktadır. Bunun sebebi ise henüz ülkemizde yasal olarak kredi kartı ile ethereum satışı yapan bir platformun olmayışıdır. Kullanıcı bu işlemi yurtdışı kaynaklarından gerçekleştirmek durumundadır. Sizlere güvenle işlem yapacağınız bir site hakkında bilgi vermeye çalışacağız, Sitenin ismi Indacoin , Websitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Site üzerinden tüm kredi kartlarınız ile 3d secure yöntemini kullanarak anlık olarak ethereum satın alabilirsiniz. Yalnız sitenin bu konudaki işlem prosedürü yapılan ilk işlemde 100 Usd ye kadar işlem yapma imkanı tanıyor diğer işlemlerinizde ise 500 usd’ye kadar işlem yapma imkanınız bulunuyor, Ayrıcı ilk işleminizden sonra size sistem üzerinden yapılacak işlemler için %3 ‘e varan indirim kuponlarını eposta ile tarafınıza gönderiyor.

Bu yöntemlerin dışında pek yaygın olarak kullanılmamak ile birlikte kullanılan bazı yöntemler ;

  • Postane Aracılığı ile Havale yaparak Ethereum ( ETH ) Satın Almak ;
  • Sanal Para kullanarak Ethereum ( ETH ) Satın Almak ;

Turkcoins.net websitemiz üzerinden bir çok yöntem ile anlık olarak alım ve satım işlemleri yapabilirsiniz. Sitemiz üzerinde alım ve satış işlemlerinde uygulanan kur oranı dünya borsaları ve türkiye borsaları baz alınarak anlık olarak hesaplanır. Bu sayede anlık yaşanan dalgalanmalardan etkilenmezsiniz. Havale ve Eft yöntemleri ile sitemiz üzerinden anlık olarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. İşlemlerde maximum süre 5 dakikadır. Ayrıntılı bilgi almak ve ethereum ( eth ) satın almak için 7/24 hizmet veren canlı destek hattımıza bağlanıp konusunda profesyonel satış personelimiz ile görüşebilirsiniz.