Litecoin ( LTC ) Bozdurma

Litecoin Nedir ? Nasıl Nakit Paraya Çevirilir ?

Litecoin Eski bir Google ve Coinbase çalışanı olan Charlie Lee tarafından tasarlanarak oluşturulan bir kripto para birimidir. Litecoin diğer bir çok kripto para birimi gibi açık kodlu olarak tasarlanmıştır. Litecoin 7 Ekim 2011 tarihinde kodlanmıştır ve 13 Ekim 2011 tarihinde hayata geçerek kullanılmaya başlanmıştır. Litecoin diğer polüler kripto para birimlerine göre bazı yenilikler içermektedir, başlıca farklılıklar ise blok zincirinde yeni bir blok oluşturma süresinin diğer coinlere ( 2.5 dk ) iki buçuk dakika daha azalttı, coin sayısını ve farklı algoritmalarının sayısını arttırarak diğerlerinden farklı bir arayüze ulaştı.

Litecoin (ltc) ile Bitcoin (btc) Arasında Ne Gibi Farklılıklar Var ?

Litecoin son zamanlar’da oluşumuna aykırı olarak düşük transfer ücretleri kullanmayan bitcoin’e, bu konuda büyük bir fark atarak transfer ücretlerini çok düşük tutmaktadır. Bu sebep’den ötürü hızlı yaygınlaşan bir kripto para birimidir. Bir diğer önemli özelliği ise, bitcoin’in onay işlemlerinin artık çok zaman alıyor olmasına rağmen, altyapısı sayesinde onay işlemlerini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bitcoin’den farklı olarak gelişmiş depolama yani bulundurabilme seçenekleri sunmaktadır. Litecoin’in şuanda yaygın olarak kullanılmakta olan bitcoin’e göre eksi tarafı ise madencilik ile uğraşan madencilerin kullandığı cihazların pahalı olması ve yapısı gereği daha karmaşık olduğu için üretiminin zor olmasıdır.

Litecoin Nasıl ve Nerede Bozdurabilirim ?

Litecoin Bozdurma işlemi şuanda ülkemizde bazı exchange siteleri tarafından yapılmaya başlanan bit altcoin’in nakit paraya çevrilme işlemidir. Litecoin bozdurma işlemi diğer tüm kripto para birimleri gibi sitelerin işlem tercihlerine göre farklılıklar göstermektedir. Bazı sitelerin litecoin bozdurma seçeneklerinden bahsetmek gerekir ise ;

  • Banka Aracılığı ile Litecoin Bozdurma ( Havale veya EFT yöntemi ile )
  • Postane Aracılığı İle Litecoin Bozdurma ( Posta Havalesi yöntemi ile )
  • Elden Teslim Seçeneği İle Litecoin Bozdurma ( Belirlenen Yerde Buluşma sağlanarak Nakit ödeme yöntemi ile )

Litecoin bozum işlemi yapan sitelerin yada şahıslarının işlem bozum kuru farklılık göstermektedir. Kullanıcılar genellikle google yada diğer arama motorları üzerinden buldukları websitelerini inceleyerek en uygun kur oranını bulup işlemlerini ilgili sitede yapmak isterler. Burada önemli olan husus ise kullanıcının güncel Tr Litecoin Bozum Kuru ‘nu tespit edip, ek komisyon ödemeden ( örnek %5 – %15 ) düşük kur oranları ile işlemlerini yapmamalıdırlar.

Sitemiz üzerinden tüm litecoin işlemlerini anlık olarak hızlı bir şekilde yapabilirsiniz, Kullandığımız 9 büyük banka’daki hesaplarımız sayesinde işlemlerinizi 7/24 olarak Havale ile yapabilirsiniz. Litecoin bozum kuru anlık olarak Dünya ve Türkiye borsaları baz alınarak güncellenmektedir. Bunun amacı müşterilerimizin işlemlerinde yaşayabilecekleri zararı en aza indirebilmektir.  Canlı destek hattımız üzerinde 7/24 bulunan operatörlerimiz sizlere tüm işlemlerinizde yol göstererek en kısa sürede işleminizi sonlandırmanız için çalışmaktadırlar.  Sitemiz üzerinden yapılan litecoin bozdurma işlemleri en fazla 10 dakika içerisinde sonuçlanmaktadır yani ödemeniz en geç 10 dakika içerisinde belirmiş olduğunuz banka hesabınıza gönderilmektedir.

Ayrıntılı bilgi almak için hemen işlem yapmak için Canlı destek hattı üzerindeki operatörlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.. Anlık olarak işlem yapabileceğiniz bankalar ;

Akbank, Denizbank, İşbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Yapıkredi, Garanti Bankası, Finansbank, Enpara