Litecoin Satın Alma

Litecoin ( Ltc ) Nedir ? Ne Değildir ?

Litecoin şuanda dünya üzerinde kullanılan en popüler kripto para yani dijital para birimidir, Bu popülerliği yüzlerce altcoin arasında ilk 10 sırada yer almasına olanak sağlamaktadır. Litecoin teknoloji olarak bilinen ilk kripto para birimi olan Bitcoin’den daha üstün bir yazılıma sahiptir. Sağladığı olanakların başında transfer işlem süresinin çok hızlı olması ve transfer işlem ( ağ ücretinin ) çok düşük olmasıdır. Kullanım alanı Bitcoin’e göre yoğunluğun az olmasından ötürü daha geniştir. Bitcoin’den önce ” Segwit ” e geçiş yapmış bir kripto para birimidir. Bunlara ek olarak bazı kaynakların ” Segwit ” in güvenilirliği konusunda kamuoyunda bazı haberler yayınlamasının üzerinden, litecoin’in hack edilebilmesi halinde bunu yapan kişi yada kişilere 1 Milyon USD ödül vereceklerini açıkladılar, bu sayede güvenilirliklerini tüm kamuoyuna kanıtlamış oldular. Litecoin Open Source yani açık kaynak kodlu bir sistemdir. Herhangi bir kişi bu kaynak kodlarına internet üzerinden ulaşabilip kopyalayabilmektedir. Litecoin limitli bir sayıda üretilmiştir, toplamda 84.000.000 olarak üretilebilecektir. Şuanda piyasada ortalama 54 Milyon kadarı bulunmaktadır. Litecoin ‘in çok düşük ücretler ile işlem yapma imkanı tanıdığından bahsetmiştik buna örnek vermek gerekir isek Eğer ki 50.000 TL değerinde gönderim yapmak isteyen kullanıcı aşağı yukarı 2-3 kuruş gibi bir işlem ücreti ödeyerek bu transferini tamamlayabilmektedir, ve işlem süresi 5 dakika’dan daha bir sürede gerçekleşmektedir. Litecoin kurucusu olan kişi Charlie Lee ‘dir.

Charlie Lee Kimdir ?

Charlie Lee Batı Afrika ülkesi olan Fildişi Sahili ismi ile bilinen ülkede hayata gözlerini açtı. Ailesi ile birlikte uzun bir süre Fildişi Sahillerin’de hayatını devam ettirdikten sonra Charlie Lee 13 yaşında geldiğinde ailesi ile birlikte bazı sebeplerden ötürü ABD’ye taşındı. 1995 yılında Lise eğitimini tamamladıktan sonra MIT’e ( The Massachusetts Institute of Technology ) katılarak eğitimine devam etti. 2000 yılında eğitimini tamamlayarak Bilgisayar Bilimleri lisan ve üst lisans eğitimlerini’de aldı. Eğitim yıllarının ardından iş hayatına hızlı bir şekilde girerek Google ve Guidewire Software gibi köklü firmalarda yıllarca başarılı bir şekilde iş hayatına devam etti. Google’de yazılım mühendisi olarak çalıştığı yıllarda Litecoin fikri konusunda çalışmalarına başlamıştı. Bu yıllarda Kripto para teknolojisine yoğunlaşan Charlie Lee daha sonra Coinbase ile tanışarak iş hayatına bu yönde devam etmeye karar kıldı ve 7 Ekim 2011 de github üzerinden açık kaynak kodlu olarak Litecoin’i piyasaya sürdü. Litecoin ağı 13 Ekim 2011 tarihinde hayata geçmiştir. Charlie Lee twitter adresine burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Charlie Lee Hakkında Video ;

 

Litecoin Satın Alma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Web sitemiz üzerinden Litecoin Satın alma işlemi diğer kripto para birimleri ile aynı şekilde yapılmaktadır. Şuan için işlem Online işlem merkezi üzerinden yapılamamaktadır. Müşterilerimiz işlemlerini 7/24 Aktif olarak hizmet veren canlı destek hattımız üzerindeki Satış Temsilcilerimiz aracılığı ile interaktif olarak yapabilmektedirler. Litecoin (ltc) satın alma işlemi yapmak isteyen kullanıcıların konu ile ilgili bilmeleri gereken en önemli konulardan biri satın alma işlemi sırasında kullanılacak olan banka hesabının sahibinin kendileri olmalarıdır, Site olarak kesinlikle 3. Şahıs ödemesi kabul etmemekteyiz, Bazı özel durumlarda sadece 1. derece yakın olan ( anne, baba veya eş ) kişilerin hesaplarının kullanımına izin verilmektedir. Sitemizde ilk kez işlem yapacak olan müşterilerimizden gerekli görüldüğü takdirde hesap sahibinin kendileri olduğunu ispatlamak için bazı belge veya bilgiler talep edilebilmektedir. Canlı destek hattımız üzerinden işlem yapmak isteyen kullanıcılarının yapacakları oldukları işlem hakkında kısa bilgi vermek gerekir isek,

  • Kullanıcı canlı destek hattımıza bağlanıp, satın almak istediği litecoin miktarını yada karşılığı olan Türk Lirası, USD veya EUR miktarını belirtir.
  • Satış Temsilcimiz belirtilen litecoin miktarının karşılığı olan para tutarını yada kullanıcının belirtmiş olduğu para tutarının karşılığı olan litecoin miktarını belirtir ve kullanıcıya işleme devam etmek isteyip, istemediğini sorar. Kullanıcın olumlu yanıt vermesi durumunda,
  • Satış temsilcimiz, kullanıcıdan satın alınmak istenen litecoin’in gönderilmesini istediği litecoin cüzdan hesabını talep eder ve ödemenin hangi banka ile yapılmak istendiği bilgisini sorar,
  • Kullanıcımız litecoin cüzdan bilgisini paylaşır ve ödemeyi yapmak istediği banka bilgisini belirtir,
  • Satış Temsilcimiz belirtilen banka doğrultusunda banka hesap bilgilerimizi ve Ödeme açıklama kısmına yazılması gereken Referans numarasını kullanıcımıza iletir ve Ödeme sonra işlem dekontunun gönderilmesi gereken e-posta adresini paylaşır.
  • Kullanıcımız ödeme işlemini tamamladıktan sonra işlem dekontunu ilgili e-posta adresine gönderip, Satış Temsilcimize Bilgi verir,
  • Satış temsilcimiz, gönderilen dekontu ve ödemeyi banka hesabımız üzerinden kontrol edip, Belirtilen miktardaki Litecoin (ltc) yi kullanıcının belirtmiş olduğu Litecoin cüzdanına gönderip, Konu ile ilgili kullanıcımıza bilgi verir.

Web sitemiz üzerinden yapılan işlemler en kısa süre içerisinde tamamlanır. İşlemlerin yapıldığı Canlı destek hattımız 256-bit SSL sertifikasına sahiptir. Tüm operatörlerimiz kullanıcılarımızın her türlü sorusuna yanıt verebilecek uzmanlıktadır.

Litecoin Alış ve Satış Kur oranlarımız anlık olarak sistem tarafından kullanıcı dostu şekilde hesaplanmaktadır. Anlık kur bilgisine Operatörlerimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için ve işlem yapmak için lütfen Canlı Destek Hattımıza Bağlanınız.