Paypal ile Bitcoin Satın Alma

Paypal Ne İşe Yarar ?

Paypal şuanda dünya üzerinde en yaygın olarak kullanılan sanal cüzdan uygulamalarının arasından liderliğe yakın bir konumdadır. Gerek işlem güvenliği gerek ise Evrensel olarak kolaylıkla kullanılmasının ardından yaygınlığı her geçen saat daha’da artmaktadır. Aslına bakılırsa yaygın olarak kullanılmasının sebeplerinden biriside dünya üzerindeki en büyük alışveriş sitelerinin ödeme seçeneği olarak paypal kullanmasıdır. Bir diğer önemli sebep ise paypal kullanıcılarının büyük bir kısmının paypal’ı kullanma sebebi internet üzerindeki alışveriş platformlarında kredi kartı kullanımının çok güvenli olmamasıdır. Paypal aracılığı ile kredi kartı bilgilerinizi paylaşmadan bir çok sitede işlem yapabilmeniz ve bu işlem paypal güvenliği altındadır. Biraz daha açık anlatmamız gerekir ise siz kredi kartı bilgilerinizi paypal hesabınıza tanımlıyorsunuz ödeme kredi kartından tahsil ediliyor ama sizin kartınızdan ödemenin tutarını paypal tahsil ediyor ve ödeme yapmak istediğiniz platforma ödemeyi paypal sizin adınıza yapıyor.

Neden Paypal ile İşlem Yapmalıyım ?

Paypal hakkında biraz detaylı bilgi verdikten sonra şimdi gelelim asıl anlatmak istediğimize, Son zamanların yaygın kripto para birimlerinden olan bitcoin , ülkemizde son zamanlarda yaygın olarak hem yatırım aracı olarak hemde borsalar üzerinde anlık işlem yapılarak kullanılmaya devam etmektedir. Bitcoin satın alma işleminde ülkemizde çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Banka aracılığı ile, WU aracılığı ile, Elden Nakit olarak vs. Bu yöntemlerin yanı sıra diğer bir ödeme şekli olarak paypal ile bitcoin satın alma yöntemi kullanılmaktadır. Paypal ile yapılan bu işlemin diğer yöntemlere göre en belirgin önemli özelliği işlem güvenliğidir.  Paypal kullanıcılarının bildiği üzere paypal ile yaptığınız bir ödemeden sonra eğer yapılan ticaret ile ilgili bir sorun yaşarsanız işleme itiraz ( dispute ) yapabilirsiniz. Bunun anlamı satın almak istediğiniz bitcoin’in karşılığı olan miktarı paypal aracılığı ile satıcıya gönderim yaptıktan sonra eğer satıcı ile ilgili yapılan işlem konusunda herhangi bir sorun yaşamanız durumunda hesabınız üzerinden yapacağınız itiraz üzerine paypal karşı hesabın içerisinde gönderdiğiniz tutarı geçici olarak bloke etmektedir. Daha sonra paypal konunun çözümü ile ilgili 2 taraftan da yapılan işlemin ayrıntılarını talep edip haksızlığa uğrayan tarafının mağduriyetini ödemenin bu kişiye iadesi ile sonlandırmaktadır. Bu sayede yaygın olarak yaşanan bitcoin satın alma sırasındaki problemlerden en az oranda etkilenmiş olunmaktadır.

Paypal ile Bitcoin Satın Alma ;

 

 

Web sitemiz üzerinden paypal ile bitcoin satın almak isteyen kullanıcıların diğer ödeme yöntemleri haricinden yapması gereken bazı hususlar ve uygulamalar mevcuttur. Öncelikle sizlere bu konuda biraz detay vermek isteriz,

  • Sitemiz üzerinden ilk defa paypal ile bitcoin satın alma işlemi yapacak müşterilerimizin ilk işlemlerinde ödemenin yapılacağı paypal hesabının sahibi ile bitcoin satın almak isteyen kişinin aynı kişi olduğunu tarafımıza ilk işleme mahsus kanıtlamak için bazı belgeler ibraz etmelidir. Bu belgeler kişinin Pasaport, Kimlik yada Ehliyet’inin ön yüzünün yani fotoğraf ve bilgilerin olduğu kısmının fotoğrafını çekip tarafımıza email ile iletmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra bazı durumlarda kişi sol yada sağ elinde yukarıdaki belgelerden birini tutup , yüzününde aynı kara içerisinde olacağı bir selfi ( öz çekim ) fotoğrafı talep edilebilir. Bunlara ek olarak kullanıcıdan ödemeyi yapmak istediği paypal hesabının bazı sayfaları için ekran görüntüsü talep edilebilir. Yani kullanıcıya ( Örneğin; Paypal hesabınıza giriş yaptıktan sonra işlem geçmişi sayfasının o anlık bir ekran görüntüsü yada fotoğrafını çekip tarafımıza email olarak gönderilmesini talep edebiliriz )
  • Paypal ile bitcoin satın alma işlemlerinde yapılan işlem hacmi ne olursa olsun işlem toplam tutarına +50 TL ek komisyon uygulaması yapılır. Bunun sebebi tarafımızca paypal dan yapılan ödemeyi banka hesabımıza talep ettiğimizde bizden kesilen ek komisyon ücretini karşılayabilmektir.
  • Paypal ile bitcoin satın alma işlemi diğer tüm seçenekler gibi anlık olarak gerçekleşir. Ödeme tarafımıza gönderilmesinin akabinde bitcoin gönderimi kullanıcıya online olarak yapılır.
  • Paypal ile yapılan satın alma işlemlerinde minimum satın alma limiti 0.05 bitcoin ‘dir. Tek seferde yapılabilecek en fazla işlem miktarı ise 1 bitcoin’dir.
  • Paypal ile bitcoin satın alma işlemleri online işlem merkezi üzerinden yapılmamaktadır. İşlem sadece 7/24 aktif olan Canlı Destek Hattımız üzerindeki Satış Temsilcileri aracılığı ile yapılabilmektedir.

Paypal ile bitcoin satın almak ve aklına takılan tüm sorulara yanıt almak için Canlı destek hattımız üzerinden konusunda profesyonel personelimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz.