Bitcoin Alım / Satım İşlemi Ne Kadar Sürüyor ?

Bitcoin satın alma ve Bitcoin bozdurma işlemi süresi bankalara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu konuda ayrıntılı bilgi vermek gerekir isek;

  • Havale ile yapılan işlemler : Havale ile yapılan işlemler en geç 5 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Bu süre normal şartlar altında anlık olarak tamamlanmaktadır. Lakin Bazı durumlarda 5 dakikaya kadar uzayabilmektedir. Havale ile işlemler haftanın her günü ve günün her saati 7/24 olarak ( tatil günleri dahil ) yapılabilmektedir
  • Eft ile yapılan işlemler : EFT yapılan işlem süreri bankalara göre farklılık gösterebilmektedir. Bu süre ortalama olarak 5 – 60 dakika arasından değişkenlik göstermektedir. Çok nadir durumlarda ise bu süre 60 dakikayı geçebilmektedir lakin aynı iş günü içerisinde kesinlikle tamamlanmaktadır. EFT işlemleri sadece mesai saatleri içerisinde yapılabilmektedir. Bankaların mesai saatleri bankaya göre çeşitlilik göstermektedir. Bu süre en erken sabah 8:30, akşam 17:45 ‘dir. Bu zaman dilimi dışında kalan zamanlarda yapılan işlemler, banka tarafından EFT emri olarak algılanmaktadır ve  bir sonraki iş günü sabah olabilecek en erken zamanda banka tarafından otomatik olarak tamamlanmaktadır. Hafta sonları ve tatil günlerinde EFT işlemleri gerçekleşmez, EFT emri olarak algılanır ve ilk iş gününde otomatik olarak gerçekleşir.
  • Sanal para ile yapılan işlemler : Paypal, Webmoney, Yandex Money, Skrill ve benzeri sanal cüzdan uygulamaları kullanan kullanıcıların işlemleri anlık olarak gerçekleşmektedir. Bu işlemler tatil günleri de dahil olmak üzere 7/24 olarak yapılabilmektedir. İşlem süresi En Fazla 5 dakikadır.
  • Kredi Kartı ile yapılan işlemler : Sitemiz üzerinden kredi kartı ile yapılan işlemler anlık olarak gerçekleşmektedir. Bu seçenek sadece kredi kartı ile kripto para satın alma işlemi için geçerlidir. Bozum işlemlerinde kredi kartına ödeme yapılmamaktadır.