Bitcoin (Btc) Nerede Kullanılır ?

Bitcoin (Btc) Nerede Kullanılır ?

Bitcoin bilindiği üzere şuanda dünya üzerinde en yaygın olarak kullanılan, en yüksek işlem hacmine sahip olan en değerli kripto para birimidir. Bu özelliklerinden ötürü en popüler sanal para birimi olan bitcoin (btc) en yaygın olarak kullanılan kripto para birimidir.  Yaratıldığı ilk yıllarda sadece deepweb diye adlandırılan bir sanal platform üzerinde kullanılan bitcoin daha sonra hızlı bir şekilde yaygınlaşarak sanal ortamda ve gerçek hayatta kullanılmaya başlamıştır.

Bitcoin sanal ortamda şuanda bir çok sektörde kullanılmaktadır. Ülkemizde ise bitcoin kullanımına öncülük eden sektörlerin başında bilişim sektörü gelmektedir. Kullanıcılar bitcoin ile domain, hosting, vps, vpn, dedicated, sll vs. gibi bilişim ürünlerini anlık olarak satın alabilmektedirler. Bu firmalara örnek vermek gerekir ise ” 5Mbilişim, Server Plus, Best Veri, DCP Teknoloji ,Adres Bilgisayar, Bilgisayar Hizmetleri, Gifted Coder, Internetq,Web Tasarım Ji, Kayra Bilişim, Kayrasoft, ONOFİS İnternet Hiz., Saydam Bilişim, Siyaz Beyaz Bilişim, Vobsinyalleri, Motto Yazılım Tasarım ” .

Eğitim sektöründe bitcoin ile işlem yapan firmalar ülkemizde pek yaygın olmasa da bulunmaktadır. Bu firmalara örnek vermek gerekir isek ” Delta Koleji, Tennis Club, AKADEMAS, Pediko ” bu firmalar bu sektörde hizmet veren kuruluşlardan sadece bazılarıdır.

E-ticaret siteleri ile ilgili olarak şuanda en aktif olarak hizmet veren firmalar ” Binbirçeşit, Uçuracak, Taft Coffee, Amerikadan Alış-Veriş, Ertesi Gün Kapında, Metebey, CoinTürk Store, PlatinMarket ”

Bu sektörlerin dışında yaygın olarak kullanılmasa da, hizmet verilen diğer sektörler ” Yayıncılık, Uçuş, Teknoloji, Tasarım, Sanat, Sağlık, Restoran, Reklam, Oyun, Optik, Mimarlık, Kuyumculuk, Kuaför, Konaklama, Kırtasiye, İnşaat, Hukuk, Hırdavat, Gıda, Fotoğraf, Ev dekarasyon ” ..

Bitcoin (btc) Kullanılan Sektörler ve Firmalar ile ilgili geniş tabloya alt daki listeden ulaşabilirsiniz…

Alan ŞİRKET WEB 3D Yazıcı 3Dörtgen 3dortgen.com Bilişim 5Mbilişim www.5mbilisim.com/ Bilişim Server Plus serverplus.com.tr/ Bilişim Best Veri Kurtarma bestverikurtarma.com/ Bilişim DCP Teknoloji dcpteknoloji.com Bilişim Adres Bilgisayar adresbilgisayar.com Bilişim Bilgisayar Hizmetleri bilisimciniz.com Bilişim Gifted Coder facebook.com/giftedcoder Bilişim Internetq internetq.com Bilişim Web Tasarım Ji webtasarimji.com Bilişim Kayra Bilişim kayrabilisim.com Bilişim Kayrasoft Kayrasoft.com.tr Bilişim ONOFİS İnternet Hiz. https://www.onofis.com/ Bilişim Saydam Bilişim saydambilisim.net Bilişim Siyaz Beyaz Bilişim Siyahbeyaz.com Bilişim Vobsinyalleri viopsinyalleri.com Bilişim Motto Yazılım Tasarım http://www.mottods.com/ Çeviri Translation Genie translationgenie.com Danışmanlık 1e1consulting 1e1consulting.com Domain Alan Adları alanadlari.com Eczane İstasyon Eczanesi facebook.com/istasyon Eczane Eczane Özgün eczaneozgun.com Eğitim Delta Koleji delta.k12.tr Eğitim Tennis Club tennisclub.com.tr Eğitim AKADEMAS akademas.com.tr Eğitim Pediko pediko.com Eğlence Exit Kaçış Oyunları bursaexit.com Eğlence Kaçış Merkezi kacismerkezi.com Elektronik Seda Elektronik sedaelektronik.com Emlak Atasam Gayrimenkul atasamgyd.com/ Emlak Antalya Homes antalyahomes.com/ Emlak Infinity Emlak instagram.com/infinityemlakgayrimenkul E-ticaret Binbirçeşit binbircesit.com E-ticaret Uçuracak ucuracak.com E-ticaret Taft Coffee taftcoffee.com E-ticaret Amerikadan Alış-Veriş Amerikadanalisveris.com E-ticaret Ertesi Gün Kapında ertesigunkapinda.com E-ticaret Metebey metebey.com E-Ticaret CoinTürk Store store.coin-turk.com E-Ticaret PlatinMarket platinmarket.com Ev Dekorasyon Armoni Perde armoniperde.com.tr Ev Dekorasyon Muvo İç Mimarlık muvo.com.tr Ev Dekorasyon M. Ulutaş Perde facebook.com/bymuhammerulutasperde Ev Dekorasyon Doğan Perde doganperde.com Ev Dekorasyon Nihal Perde nihalperde.com Fotoğraf Kraft Medya medyakraft.com Gıda Lezzet İkizleri Lezzetikizleri.com Hırdavat Ata Fırça atafirca.com Hukuk Baran Hukuk baranhukuk.com Hukuk Avukat Tunç Sudi Tol tuncsuditol.av.tr Hukuk Eksper Hukuk Dan. eksperhukuk.com Hukuk Hukuk Terlemez terlemezhukuk.com İnşaat AK İnşaat facebook.com/akinsaat İnşaat Demir Yapı İnşaat demiryapinsaat.com İnşaat KarPlus karplus.com.tr İnşaat Sandviç Panel sandvicpanel.co İnşaat Lena Doğaltaş lenadogaltas.com Kırtasiye Defter Sepeti Kırtasiye deftersepeti.com Kırtasiye Hasret Kırtasiye facebook.com/hasretkitabevi Kırtasiye Kartusmarkt Kartusmarkt.com Konaklama Kamara kamara.com.tr Konaklama Karaburun Apart Houses adormo.com Kuaför İhsan Temel Kuaför ihsantemel.com/ Kuyumculuk Pasha Jewellery facebook.com/pasha.jewellery Mekatronik Ivmech Mechatronics ivmech.com Mimarlık Büron Mimarlık www.buronmimarlik.com.tr Mimarlık Kamer Kentsel Dönüşüm kamerengineering.com Müzik Zihni Müzik zihni.com Optik Ege Optik facebook.com/ege Optik Öz Kevser Optik Ozkevseroptik Oyun Klasgame Klasgame.com Reklam Gümüşel Reklam http://www.gumuselreklam.com/ Reklam Reset OTB Reklam Ajansı kivancilisulu.com Reklam Verim Reklam D.Baskı M. verimreklam.com Reklam Virtual Digital Media virtualdigitalmedia.com Restoran Batman – Van Kahvaltı facebook/van Restoran Rafine Gastro facebook.com/rafinegastro Sağlık Dr. Ali ÖZGÜR homeopatinedir.com Sanat Sanat Galeri sanatgallery.com Tamirat RE MARİNE remarine.com.tr Tasarım Merkur Design merkurdesign.com Tasarım Medyum Sepeti medyumsepeti.com Teknoloji Golden Proje goldenproje.com Teknoloji Vip Cep Servis vipcepservis.com Teknoloji İkinci El Mobil ikincielmobil.com Teknoloji Tekno Geri Dönüşüm teknogeridonusum.com.tr Uçuş Avalonjet avalonjet.com Yayıncılık Ekovizyon Dergisi ekovizyon.com.tr Yayıncılık İnci Kitap İncikitap.com Yayıncılık Propaganda Yayınları propagandayayinlari.net

Bunlara ek olarak yurtdışı kaynaklı bitcoin ile ödeme yapabileceğiniz diğer siteler ;

Uçak bileti satın almak için kullanabileceğiniz siteler : ” CheapAir.com , Abitsky.com, Destinia.com, Airbaltic, Egifter.com, Virgin Galactic ”

Konaklama amacı kullanabileceğiniz siteler : ” Cheapair.com, Destinia.com, Expedia, Gyft.com ”