Nasıl Elden (Nakit) Bitcoin Satabilir / Satın Alabilirim ?

Banka hesabı bulunmayan, kullanmak istemeyen yada yüksek hacimli müşterilerimizin tercih ettiği bir bitcoin bozdurma ve bitcoin satın alma yöntemidir. Bu yöntem çerçevesinde işlem yapmak isteyen kullanıcıların yapmaları gereken minimum işlem miktarı 1 Bitcoin’dir. Sitemiz üzerinden nakit olarak işlem yapabilmek için sitemiz üzerinde daha önceden 1 sefere mahsus banka aracılı ile bitcoin bozdurma yada satın alma işlemlerinden birini yapmış olması gerekmektedir.

Bu işlem seçeneği sadece Türkiye içerisinde aktifdir ve bazı şehirlerimizde yapılabilmektedir. Bu şehirler İstanbul, İzmir ve Ankara illeridir. Görüşmeler ofis, ev yada benzeri halka açık olmayan yerlerde kesinlikle yapılmamaktadır. Sadece halka açık mekanlar kullanılmaktadır. Yoğun olarak ortak kararlaştırılan banka şubeleri tercih edilmektedir.

Bozdurma işlemlerinde satıcı tarafından bitcoin gönderimi fiziksel olarak personelimiz ile beraber iken yapılmaktadır. İşlem bitcoin ağı tarafından 1 onay gerçekleştikten sonra bozdurulmak istenen bitcoin miktarının karşılığı olan Türk Lirası tutarı satıcıya takdim edilmesi ile son bulur.  Ödeme arzu edilir ise o anda banka şubesindeki vezneden tahsil edilerek yada satıcıya verilir, yada personelimizin yanında getirmiş olduğu nakit para takdim edilir.

Bitcoin satın alma işleminde ise müşterimizden ödemenin vezneden o anda tahsil edilerek takdim etmesi talep edilir. Bunun sebebi ise sahte para faaliyetlerinin önüne geçebilmektir.