Online İşlem Merkezi Üzerinden Bitcoin Bozdurma

Online İşlem merkezi üzerinden Bitcoin Bozdurma işlemlerinizi Operatör Yardımı olmadan Anlık olarak yapabilirsiniz. Bu seçenek ile işlem yapmak isteyen kullanıcıların öncelikle Online işlem merkezimize ücretsiz olarak üye olması gerekmektedir. Online işlem merkezine nasıl üye olurum sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sisteme üye olduktan sonra ücretsiz olarak bitcoin cüzdanı oluşturmanız gerekiyor. Ücretsiz bitcoin cüzdanı oluşturma ayrıntılarına burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bitcoin cüzdanı oluşturduktan sonra, oluşturduğunuz bu cüzdana dünyanın her yerinden bitcoin kabul edebilir (gönderebilir), ve cüzdanınızdaki mevcut bitcoin bakiyenizden istediğiniz kadarını Sol menü üzerindeki Bitcoin Sat bölümüne giriş yaparak nakit paraya çevirebilirsiniz.

Bitcoin Sat Bölümüne giriş yaptıktan sonra sağ tarafta açılan forumu doğru ve eksiksiz olarak doldurmalısınız.  Forum içeriğindeki seçeneklerin ne anlama geldiklerini açıklamak gerekir isek ;

  • Cüzdan Seçin : Bu bölümden bozdurmak istediğiniz bitcoinlerinizin bulunduğu cüzdan adresini seçmelisiniz,
  • Ödeme Yöntemi Seçin : Bu bölümde Nakit paraya çevirmek istediğiniz bitcoin tarafınıza hangi yöntem ile ödenmesini talep ettiğinizi seçmelisiniz,
  • Satmak İstediğiniz Bitcoin Miktarı : Bu bölüme bozdurmak istediğiniz bitcoin miktarını yazmalısınız,
  • Hesabınıza Yatırılacak Ödeme Miktarı : Bu bölümde sistem otomatik olarak o anki kur üzerinden bozdurmak istediğiniz bitcoin miktarının TL olarak karşılığını hesaplayıp size bildirmektedir.

Şayet Ödeme yöntemi olarak Wire Transfer ( Banka hesabına Transfer ) Seçer iseniz, Aşağıda yeni bir forum oluşacaktır ve bu forumda sizden ödemenin yapılmasını istediğiniz banka hesap bilgilerinizi doldurmanız talep edilmektedir.  Açılan forum ile ilgili detaylara göz atmak gerekir isek;

  • Banka Adı : Hesabınızın bulunduğu yani ödemenin yapılmasını istediğiniz bankanın ismini yazmalısınız,
  • Banka Ülke,Şehir,Adres : Bu bölüme Bankanızın hangi ülke üzerinde bulunduğunu yazmalısınız ( Örneğin : Türkiye )
  • Banka Hesap Adı : Bu bölüme Banka Şube ismi yada Banka Şube Kodunu yazmalısınız
  • Banka Hesap No/IBAN : Bu bölüme eğer IBAN numaranızı bilmiyor iseniz Hesap numaranızı yazın , eğer IBAN numaranızı biliyor iseniz lütfen IBAN numaranızı bu bölüme yazın.
  • Banka SWIFT Kodu : Eğer ödemeyi almak istediğiniz banka Türkiye sınırları içerisinde değil ise, yani farklı bir ülkede ise ilgili bankanın Swift kodunu bu alana yazmalısınız.

İlgili bölümlerin hepsini doğru olarak doldurduktan sonra yapmanız gereken tek şey Alt kısımda Yeşil Buton içerisinde olan ” İşlemi Başlat ” yazısına tıklamak.