Webmoney Artık Tanımlama Smartwatch ile Yapılacak

Webmoney kullanıcıların webmoney hesaplarına  tek seferlik şifre ile girilmesini sağlayan E-NUM tanımlama (şifreleme ) sistemi artık Pebble SmartWatch ile birlikte çalışır hale geldi. Android veya IOS telefon eşleştirmesini yaptıktan sonra, işlemlerini yapabilmeniz için gereken ek doğrulama işlemine ilişkin doğrulama kodu için telefonunuza gelen sms, artık tanımlama işlemini hızlandıran watch screen üstünde gözükecek ve bu şekilde işlem yapmanız artık mümkün olacak. E-NUM client sadece Pebble ile değil bunun yanı sıra Android Wear saatleri ile de uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir.

Bilindiği gibi Webmoney firması 10 yılı geçkin bir süredir tüm müşterilerine sorunsuz ve güvenli bir şekilde hizmet vermektedir.Bu güvenli müşterilerine sağlamak için kullandığı en iyi özelliklerinden biri çift etkenli bir tanımla sistemi kullanmaktadır. Bu sistemin özelliği ise kullanılan gizli bir giriş anahtarının herhangi bir kullanıcı pc yada telefonunda olmaması ve bu anahtarın Webmoney sistemini kullanan mobil bir sistemde kullanılmasından ötürü herhangi bir şekilde casus bir yazılım tarafından ele geçirilemiyor ve tahrip edilememektedir.

Webmoney işlemlerinde, hizmet alabilmek için doğrulama amaçlı gelen E-NUM tarafından gönderilen sms ” rakam duyarlı veya rakam kombinasyonlu ” şekilde tasarlanıp kullanıcısına iletilmekteydi.

Webmoney kullanıcıları artık direk Smartwatch’a aktarılacak ” rakam kombinasyonlu ” bir bildirim alabilecekler. Eğer uygulama telefonunuza yüklü değil ise, bu uygulamayı ilk önce akıllı telefonunuza indirip yüklemeniz gerekmektedir ve daha sonra Smartwatch ile senkronize etmeniz gerekmektedir.

 


E-NUM sistemi webmoney tarafından yapılan işlemlerde müşteri güvenliğini sağlamak için yapılan işlemlerde ve para gönderim işlemlerinde kullanılan bir uygulamaydı, tarafınıza gelen sms deki şifre ilgili onay penceresinde yazılmadan işlemleriniz yapılmıyordu.Smartwatch uygulamasını kullanan Webmoney sistemine Pebble Watch ve Android Wear modellerine ek olarak yeni çift etkenli tanımlama modellerininde katılması bekleniyor.